سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت : سامانه بهین یاب برای ارایه تسهیلات رونق تولید و بازگشت تعداد دیگری از واحدهای صنعتی و تولیدی نیمه فعال به چرخه تولید همانند سال گذشته تا اواخر خرداد ۹۶ در این استان راه اندازی می شود.

به گزارش ایرنا، محمدرضا خباز روز شنبه در نشست شورای اداری استان در سالن یادگارامام (ره) افزود: دولت یازدهم برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی برنامه دارد و همانند سال گذشته صاحبان واحدهای صنعتی و تولیدی نیمه فعال می تواند برای دریافت تسهیلات رونق تولید در سامانه بهین یاب ثبت نام کنند.

وی اظهارداشت : در سال ۹۵ بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان پرداخت شد و با این رویکرد ارزشمند بخش قابل توجهی از این واحدها به چرخه تولید برگشتند.

استاندارسمنان یادآور شد : اطلاع رسانی دقیق و شفاف از مدت زمان ثبت نام در سامانه بهین یاب برای سال ۹۶ از سوی دستگاه های اجرایی و مسوولان استانی ضروری است چرا که ارایه تسهیلات رونق تولید در افزایش اشتغال جوانان بسیار تاثیرگذار است.

خباز تصریح کرد : بودجه تملک دارایی به فرمانداری های استان سمنان ابلاغ شد و فرمانداران استان ۱۵ روز از زمان ابلاغ فرصت دارند نیازهای اعتباری خود را به سازمان برنامه و بودجه اطلاع دهند.

وی بیان داشت : مدیران استانی برای آنکه در سمنان بیبشترین کارایی را داشته باشند در وهله اول باید سیاست های کلان دولت تدبیر و امید راقبول کنند و نمی توان با پیروی از جریان خاص به مردم خدمات رسانی کرد.

استاندار سمنان با اشاره به حادثه تروریستی اخیر در مجلس شورای اسلامی و مرقد مطهر امام خمینی(ره) گفت : ایران اسلامی با عزت و سربلندی در ۳۸ سال گذشته مسیر رشد و بالندگی را پیموده است وبه حوادث تروریستی اخیر در سالن انتظار مجلس شورای اسلامی و بارگاه امام خمینی(ره) با دلاور مردی‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) پاسخ دندان‌شکن می دهد.

وی تصریح کرد : پس از حوادث تروریستی اخیر، وحدت بین جریان های سیاسی کشور به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و باید این اتحاد برای نابودی داعش و تمامی گروهک های تروریستی ادامه یابد.

خباز اضافه کرد : تشییع باشکوه شهدای تروریستی تهران نشان دهنده اعتقاد راسخ آحاد جامعه به ارزش های انقلابی اسلامی است و باید قدردان چنین مردان و زنان پاک و مومن ایران بود.

حدود یک هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی در استان سمنان فعالیت دارد.

دیدگاه خود را بنویسید